Wizyta w Opel-Zoo

Środek lata, pogoda dopisuje, większość znajomych wygrzewa się na zagranicznych plażach z drinkiem w ręku, tylko Ty siedzisz wśród czterech ścian bez możliwości wzięcia dłuższego urlopu. Co wtedy? Jak sobie radzić?

Żeby wyrwać się z domu, wbrew pozorom nie potrzebujesz wiele – wystarczy jeden dzień, dobry plan i miejsce docelowe, które chcesz odwiedzić.

W przeciwieństwie do dłuższego wyjazdu, nie musisz myśleć wtedy o tonie rzeczy, które trzeba zabrać i np. o rezerwacji noclegu z wyprzedzeniem. Co do tej tony rzeczy – nie obowiązuje, jeśli masz na pokładzie malucha… wtedy jeden bagażnik samochodowy nawet na jednodniowy spontaniczny wypad to za mało 😉 

Jeśli jesteś jak ja przeciwnikiem zatłoczonych miejsc, drażni Cię, kiedy w poszukiwaniu miejsca do parkowania tracisz pół dnia, a dojście na miejsce docelowe już samo w sobie jest konkretną wyprawą, to jesteś w dobrym miejscu. Postanowiłam podzielić się z Tobą moimi sprawdzonymi propozycjami jednodniowych wypadów i zebrać je wszystkie w jednym miejscu.

W nowej serii będę co dwa tygodnie prezentować ciekawe i warte zobaczenia miejsca w Niemczech. Pierwszą propozycją jest OPEL-ZOO.

Idziemy do zoo, zoo, zoo!

Nie znam osoby, która nie lubi wycieczek do zoo. A przynajmniej nie mogę sobie teraz takiej przypomnieć. To prawdziwa frajda mieć na wyciągnięcie ręki zwierzęta, których nie spotykamy na co dzień. 

Co mogę powiedzieć na temat zoo, które odwiedziłam wraz z mężem i synkiem? 

Było super! Naprawdę polecam. Poniżej zebrałam dla Ciebie parę istotnych informacji.

Jak dojechać do Opel-Zoo i co można tam zobaczyć?

Dojazd jest bardzo dobry – fani samochodowych wypraw bez problemów zaparkują na jednym z 1200 bezpłatnych miejsc parkingowych, a niezmotoryzowani dojadą autobusem linii 261, X26 lub X27. Na TEJ stronie Opel-Zoo znajdziesz mapkę dojazdu.

Osoby dorosłe płacą za wstęp 15,50€, a dzieci w wieku od lat 3 do 14 8,50€. Co ciekawe, na teren zoo można wejść z psem – towarzyszenie naszego czworonoga będzie nas kosztować 2€.

Jeśli wybierasz się do zoo, koniecznie sprawdź wcześniej godziny jego otwarcia! Zaoszczędzisz sobie i innym niepotrzebnych stresów. Dla ułatwienia podaję Ci tutaj godziny otwarcia Opel-Zoo:

  • Czas zimowy: od 9 do 17
  • Czas letni: od 9 do 18
  • Czerwiec/lipiec/sierpień: od 9 do 19
  • 24.12: od 9 do 15
  • 31.12: od 9 do 15
  • 01.01: od 10 do 17

Miłośnicy zwierząt będą na pewno bardzo ciekawi gatunków, które można zobaczyć w tym ogrodzie zoologicznym. Nie zawiodą się, bo egzotycznych zwierząt tutaj nie brakuje, a ich liczba zaskakuje. Jeśli chcesz wcześniej sprawdzić, jakie zwierzęta możesz zobaczyć na własne oczy, pełną ich listę znajdziesz TUTAJ. Mnie szczególnie zauroczyły antylopy, majestatyczne żyrafy i wielobarwne kaczki.

Zresztą spójrz na zdjęcia, które zrobiłam w trakcie wyprawy:

 

Moje wrażenia

Wyprawa do zoo to bardzo fajny sposób na spędzenie rodzinnego dnia. Dzieci ucieszy możliwość dokarmiania zwierząt (jednak tylko zakupioną na miejscu marchewką i suchą karmą oraz tylko tych zwierząt, przy których nie obowiązuje zakaz dokarmiania) oraz pogłaskania ich (strefę, w której można to zrobić, nazywa się po niemiecku Streichelzoo). 

Jednak zoo położone jest na bardzo górzystym terenie, więc poruszanie się po nim z wózkiem jest dosyć męczące. Polecam więc wybrać się tam z nieco starszymi, samodzielnie poruszającymi się dziećmi, które z pewnością zmęczy hasanie po takich wzgórzach 😉

Warto jeszcze wspomnieć, że tuż obok zoo znajduje się restauracja, w której można dobrze zjeść. Ceny posiłków nie są wprawdzie najniższe, ale moment płacenia rachunku osłodzi Wam bezpośredni widok na przechadzające się tuż obok żyrafy i zebry.